De Hobbit‑agenda: een fijne planner voor het nieuwe schooljaar
Een goede agenda is voor mij als leerkracht onmisbaar. Elk schooljaar start ik met nieuwe plannen, nieuwe energie en… een nieuwe zoektocht naar een agenda die écht werkt voor mijn manier van plannen. Dit jaar koos ik voor de Hobbit‑agenda, en ik kan alvast zeggen: dit is er eentje waar ik heel blij van word.

Waarom ik juist voor deze agenda koos
Wat voor mij meteen de doorslag gaf, is dat dit een 18‑maandenagenda is. Hij loopt van juli 2026 tot en met december 2027. Dat klinkt misschien als een detail, maar voor leerkrachten is dit echt ideaal.
Aan het einde van het schooljaar krijg je namelijk al volop nieuwe afspraken voor het volgende jaar: studiedagen, startvergaderingen, ouderavonden, noem maar op. Normaal schrijf ik die achterin mijn agenda, op losse papiertjes of in mijn telefoon — en dat werkt nooit echt fijn.
Met deze agenda kan ik gewoon doorwerken, zonder gedoe. Alles blijft overzichtelijk bij elkaar totdat ik weer een nieuwe agenda aanschaf. Dat geeft rust en voorkomt dat je afspraken kwijtraakt.
Stevig, mooi en gemaakt om intensief te gebruiken
Toen ik de agenda binnenkreeg, viel me meteen op hoe stevig hij aanvoelt. De kaft is dik en robuust, het papier is van goede kwaliteit en de hele agenda straalt degelijkheid uit. Dit is er eentje die een schooljaar — of anderhalf jaar — moeiteloos overleeft.
Ruimte, overzicht en structuur
De Hobbit‑agenda is A4‑formaat, en dat merk je aan alles. Je hebt: veel schrijfruimte per dag, een duidelijk weekoverzicht, ruimte voor notities én elke week een to‑do‑lijstje.
Voor mij werkt dat fantastisch. Ik kan mijn lessen, afspraken, vergaderpunten en kleine reminders allemaal kwijt zonder dat het rommelig wordt.
Het enige mogelijke nadeel is dat een A4‑agenda natuurlijk wat groter is. Hij neemt wat meer plek in op je bureau of in je tas. Maar omdat ik mijn agenda vooral op school gebruik en hij standaard op mijn bureau ligt, vind ik dat juist prettig. In één oogopslag zie ik precies wat er deze week op de planning staat.

Nog meer keuze binnen de Hobbit‑agenda’s
Wat ik ook heel fijn vind aan dit merk, is dat er meerdere soorten Hobbit‑schoolagenda’s zijn. Dus als je de 18‑maandenagenda handig vindt maar liever een ander formaat hebt, of juist geen verlengde looptijd nodig hebt, dan is er genoeg om uit te kiezen.
Hobbit heeft namelijk ook:
– A4‑agenda’s met een normale looptijd (12 maanden)
– A5‑agenda’s iets compacter maar nog steeds met veel schrijfruimte
– Agenda’s met ringband, ideaal als je graag pagina’s makkelijk omslaat of een flexibelere agenda zoekt
Kortom: of je nu veel ruimte nodig hebt, een kleiner formaat zoekt voor in je tas, of juist houdt van een ringband — er is voor iedereen wel een passende Hobbit‑agenda te vinden. En weetje wat mooi is? Je kunt bij de meeste agenda’s ook nog uit verschillende kaften kiezen.
Een agenda die rust en overzicht brengt
Ik ben echt enthousiast over deze Hobbit‑agenda. Hij is stevig, overzichtelijk, ruim opgezet en vooral ontzettend praktisch voor iedereen die in het onderwijs werkt. De 18‑maandenindeling maakt hem extra waardevol, omdat je zonder onderbreking door kunt plannen van het ene schooljaar naar het volgende.
Als je op zoek bent naar een agenda die met je meedenkt, lang meegaat en je planning écht overzichtelijk houdt, dan is deze zeker het overwegen waard.
Toch liever een andere agenda? Kijk dan eens naar mijn artikel Welke agenda kies jij voor 2026-2027?
![]()
Delen op social media of per email :

